lg_vstup.gif (1846 bytes)

Praktická magie

lg_magie.GIF (376 bytes)

Výzva

 

Doba nazrála a jsem přesvědčený o tom, že právě v této době je možné vystoupit z bludného kruhu násilí a konfliktů. Není zde autorita, která by mohla bouchnout do stolu a vydat závazné prohlášení s cílem vyřešení problémů. Nikdo nemůže vyhlásit vítězství, ale ke své spokojenosti může posílit své možnosti. Žádná politická a správní skupina už nemá možnost se s někým dohodnout, protože vždy se najde někdo malý, který může velké smlouvy likvidovat. Možné však je stáhnout se do svého soukromí a skončit s násilím, schálnostmi, diskreditacemi, spojit se s vlastními i s těmi, kteří přicházejí nebo pozvat ty, kteří jen procházejí kolem.
Kdo se tak rozhodne jistě najde způsob, jak upevnit své postavení o bez zpráv, co právě děláme, co chystáme, kdo nám dal peníze a kolik a kdy zase přijde a odkud máme ty, které jsme nepřiznali. Nebudeme hledat nápravu, ale jak nedělat problémy další. Nebudeme hledat řešení a odstranění potíží, protože na to nemáme, nebudeme hledat způsoby jak vše vyřešit, stejně to neumíme, ani na to penízku nemáme. Nepředstírejme, že je život tam kde není, přiznejme si, že od potíží a problémů můžeme jen utéci, schopnosti problémy řešit nás už dávno opustily. Nemáme totiž peníze.  
Pojďme se rozejít každý do svého soukromí, ke svým a starejme se jen sami o sobe a své štěstí. Spoléhejme sami na sebe, začněme plnit program se kterým jsme přišli a buďme vděční za každou osobu, se kterou si rozumíme. Přestaňme napravovat svět, vytvořme si zavčas nový. Zašli jsme příliš daleko, na ten starý svět můžeme jen rezignovat. To nejdůležitější nakonec: systém jediné cesty se neosvědčil, nyní si může každý vytvořit svůj svět spolu se souvěrci a ostatní do něj můžeme pozvat. Jediná podmínka: nesmí vznikat násilí, kde se násilí objeví, je nutné najít a odstranit příčiny. Jinak pohoda.